יש שוער בשער: אחד על אחד עם בוריס קליימן

יש שוער בשער: אחד על אחד עם בוריס קליימן

כתב: hagar


בגיל 27, בוריס קליימן פתח את העונה הרביעית שלו בבית"ר. מבלי שנשים לב, הפך השוער לאחד השחקנים הוותיקים בבית וגן.
את הראיון עם בוריס ערכנו כשבנו, אריאן, בן החודש וחצי על ידיו, אולי מנסה לשמוע מה יש לאביו להגיד על פתיחת העונה של בית"ר, על הציפיות מעצמו ומהקבוצה, הזימון לנבחרת ועל בוריס שאנחנו רואים דרך הרשתות החברתיות


מאת: יוני סעדון


בוריס, פתיחת עונה רביעית שלך בבית"ר בזמן שלא מעט שחקנים התחלפו – איך התחושה להיות מהותיקים בסגל?
"קודם כל עצם זה שאני משחק פה כבר עונה רביעית זה מדבר בעד עצמו, סוג של הישרדות. אני חושב שאני וקלאודיו היחידים שנשארנו מהשנים האחרונות. זה גורם לך לרצות להוכיח את היכולת כל פעם מחדש. כיף לפתוח עונה רביעית בבית"ר וזה לא סתם שאני עדיין כאן. אני מחובר למועדון ולקהל ונהנה מכל רגע פה".

נלך קצת אחורה, הודחנו מוקדם מהצפוי מאירופה, ספר מה בדיוק קרה באותו משחק בבולגריה?
"קודם כל אספר שהם קבוצה מאוד טובה. יכול להיות שסמכנו על עצמנו ואולי יותר מדי, אמרנו  לעצמנו שננצח, באנו בטירוף ופתאום קיבלנו גול מקרי ממצב נייח. עלינו למעלה, תקפנו ואז קיבלנו עוד גול ומשם כבר היה קשה יותר.אנחנו לוקחים את הטוב מכל דבר וההדחה חישלה את הקבוצה והפכה אותנו לחזקים יותר ואפשר לראות את זה בפתיחה הטובה שלנו בליגה".

האם היה רצון לפצות את הקהל אחרי אותו משחק?
"ברור שיש רצון לרצות את הקהל, אתה לא יכול לקבל 4 שערים ולהעביר את זה לידך, זה נתן שיעור חשוב לכל הקבוצה".

בכל עונה מחליפים לך שחקן מרכזי בהגנה, אם זה ארסו לפני שנתיים והשנה  חסוס רואדה, שינויים כאלה משפיעים על שוער? איך מתרגלים לזה?
"נכון שזה לא קל שמחליפים בלם. ביני לבין סזאר וחסוס הייתה תקשורת טובה וכמעט עיוורת, אני יכול להגיד שדברים משתפרים לאט לאט, אני כבר בתקשורת טובה עם קונטה ואנו מוכיחים את זה בליגה. מאמין שההגנה תראה טוב יותר בהמשך כשכולם יתחברו"

איך אתה מגדיר את היכולת שלך מתחילת העונה?
"התחלתי באירופה ביכולת שהיא 50\50 לצד רגעים טובים היו לי ירידות, דברים שלא אופיניים לי בשנים האחרונות בבית"ר. אני שוער שלוקח סיכונים, יוצא לכדורי גובה ולכדורים מסוכנים, וסביר להניח שעוד יהיו טעויות בעתיד. קיבלתי גולים שאני לא צריך לקבל בטח לא במעמד כזה, אבל הכל זה חלק מהמשחק, בוא נגיד שבבית"ר כשאתה נכנס לתקופה קצת פחות טובה קשה לעלות אבל אני מאמין שכבר במשחק הקרוב אני אחזיר נקודות.
נכנסתי טוב לליגה, היו לי משחקים טובים אנחנו קבוצה התקפית שרצה הרבה קדימה, אנחנו הרבה יותר אחראים בהגנה, כולם עושים עבודה מצויינת.
נכון שבמשחק מול הפועל חיפה שיחקתי פחות טוב, אני לוקח אחריות ומאמין שאתקן כבר במשחק הבא"

איך אתה מתמודד עם הביקורות?
"האמת שבחיים לא הייתי קורא ומסתכל מה כתבו עליי ומה אמרו עליי, העונה, כנראה בעקבות זה שהפכתי להיות אבא – אני יותר רגיש ונתתי לביקורות האלה להשפיע עליי.
אבל זהו, השבוע מחקתי כל אפליקציית ספורט אפשרית כדי לא לקרוא דבר".

 

WhatsApp Image 2017-09-19 at 11.06.29

בכל משחק כשהכדור אצלך ביד, כל הקהל שואג לך להוציא את הכדור מהר לשחקנים, מה עובר לך בראש?
"נכון שיש לחץ של הקהל, אבל בשביל זה אני יודע להתנתק ולא להקשיב לרעשי רקע.
האמת שאני לפעמים משחרר את הכדור לאט יותר כדי לתת לשחקנים קצת מנוחה. אנחנו קבוצה שתמיד דוחפת קדימה ולוחצת וכשהכדור אצלי יש להם כמה שניות להסדיר דופק. בנוסף לזה כרגע אין לנו חלוץ גבוה במיוחד שאני יכול למסור לו את הכדור ולדעת שהוא יעשה את העבודה, לכן אני מעדיף לחכות שהשחקנים יפתחו ויחזרו לעמדות שלהם ואז משחרר את הכדור".

איך התחושות בקרב השחקנים לאחר התוצאות האחרונות, זה העלה לכם את המורל? חושבים שהעונה אפשר לקחת תואר?
"אני חושב שאם בתחילת העונה היית אומר לנו שנהיה מקום ראשון עם 10 נקודות כולם היו קונים את זה. עצם זה שאנחנו מבואסים אחרי תיקו כזה (מול הפועל חיפה) זה מראה על העוצמות של הקבוצה. רצינו מאוד לנצח ולצערי גם החמצנו וכמו הקלישאה הידועה אם אתה לא כובש אתה סופג. אני חושב שהעונה אפשר לרוץ חזק למעלה ולשאוף למעלה וכמובן אשמח לקחת תואר עם בית"ר אחרי 4 עונות במועדון".

יחד איתך במצבת השוערים נמצא גם סתיו שושן, איך הכימיה ביניכם? האם אתה צופה לו עתיד בבוגרים של בית"ר?
"אני וסתיו חברים טובים, אני צופה לו קריירה עשירה, אני חושב שהוא שוער מצויין ואני מקווה שבבית"ר יתנו לו את המושכות ביום מן הימים כשיגיע הזמן שלו ולא יחפשו שוער מבחוץ".

אירופה זה עדיין חלום עבורך?
"ברור שאני חולם לשחק באירופה ולחוות את החוויה ולנסות להתקדם. אין שחקן ישראלי שלא חולם לשחק באירופה".

זומנת לסגל הנבחרת בקמפיין האחרון, התאכזבת שלא פתחת?
"תמיד שאתה לא משחק אתה מתאכזב, אבל כמו שאמרתי בתחילת העונה אני מכבד כל החלטה של המאמן, בשביל לשחק אני צריך להראות יכולת גבוהה מאוד וכרגע אני עוד לא שם".

לפני כחודש וחצי הפכת לאבא, איך ההרגשה?
"הרגשה מדהימה. כל החוויה של ההיריון והלידה הוא משהו בלתי נתפס. משהו שיצא ממני ומליאן ואני נהנה מכל רגע. משחק טוב או לא, אתה רק רואה את הילד ונרגע".

2017-09-19_1145

משפחת קליימן. (אינסטגרם)

מי קם בלילה, אתה או ליאן?
"כמובן שהיא קמה יותר כי לי יש אימוני בוקר לרוב. אבל אחרי משחקים כמובן שאני נשאר איתו, מנסה לעזור כמה שאפשר".

האוהדים שעוקבים אחריך חושבים שיש לך גן חיות בבית, ספר לנו קצת על התחביב.
"זה יצא ככה במקרה, לליאן היו שני כלבים וגם לי, עשינו חיבור ולאט לאט הצטרפו עוד שותפים. לא חשבתי שיום אחד יהיו לי 4 כלבים ושני חתולים, זה פחות אידיאלי שיש לך ילד. למרות שלרוב אתה לא מרגיש את זה כי הם מחוץ לבית. אבל זה כיף ואנחנו אוהבים את כולם".

2017-09-19_1147

הכלבים למשפחת קליימן. (תמונה: אינסטגרם)

 

מה שיר האוהדים האהוב עליך?
*צועק בטלפון* אוהבבבב מכל הלב.

מי המודל לחיקוי שלך בספורט העולמי?
"היה קסיאס ועכשיו נויר. הוא יצר שוערות חדשה – משחק רגל מדהים, היציאות שלו, הוא בעצם משחק חצי בלם ואני לומד ממנו הרבה".

אמונה תפלה לפני משחק?
"יש יותר מדי אמונות תפלות, זה שאני לא מספר מה הן זו גם אמונה תפלה".

לסיום, מסר לקהל?
"תמשיכו להגיע בהמוניכם ולהגיע למשחקים, מודה לכולם על התמיכה. לוקח אחריות על המשחק נגד הפועל חיפה. לוקח הכל על עצמי. אנחנו צריכים לרוץ כמה שיותר למעלה ואנו צריכים אתכם בשביל זה, וכמובן שנה טובה!"

WhatsApp Image 2017-09-19 at 11.06.29 WhatsApp Image 2017-09-19 at 10.58.45 (1)