חזרה לנצח: בית"ר גברה 1:3 על מכבי חיפה

חזרה לנצח: בית"ר גברה 1:3 על מכבי חיפה

כתב: hagar


למרות שנקלעה לפיגור מרגליו של אופיר מזרחי (35), הצהובים שחורים הפכו את התוצאה והשיגו ניצחון חשוב להמשך. וארן כבש ראשון על סף המחצית, סאבו השלים את המהפך עם שער מדהים, ושכטר סגר את הסיפור. ביום שלישי: הפועל כפר סבא ברבע הגמר


מאת רועי נעים
צילום ליאת אבלשלומי


אחרי ההפסד מול מכבי נתניה במחזור הקודם, חזרה בית"ר לטדי כשאירחה את מכבי חיפה, זאת במסגרת המחזור ה-21 בליגת העל. הירוקים, שהגיעו אחרי תיקו 1:1 מול מכבי פתח תקווה קיוו להשאיר לעצמם סיכוי לפלייאוף עליון, אבל לחבורה של בני בן זקן, שראתה את המקום השני בהישג יד, היו תוכניות קצת שונות.

בית"ר נאלצה להסתדר ללא חן עזרא שהורחק במשחק הקודם ומרסל הייסטר הפצוע, שאת מקומו ב-11 תפס שון גולדברג. בחלק ההתקפי בחר בן זקן לתת את הקרדיט לז'אורז'יניו לצידם של וארן ושכטר. מנגד, פרד רוטן מאמן חיפה פתח בחוד הירוקים עם קלאוס, קאיו וסלליך.

אוהדי בית"ר לפני שריקת הפתיחה (ליאת אבשלומי)

אוהדי בית"ר לפני שריקת הפתיחה (ליאת אבשלומי)

מהלך המשחק

מחצית ראשונה

כבר אחרי תשע דקות בית"ר יכלה לעלות ליתרון. מבוקה החזיר כדור לשוער שלו שאיחר עם היציאה, שכטר עט על הכדור וגרם לגלזר לגלוש ולהכשיל אותו ברחבה. זיו אדלר לא היסס ושרק לבעיטת 11 מטרים, אותה החמיץ שכטר כשבעט למרכז השער. למרות ההחמצה, בית"ר המשיכה לתקוף ושוב כמעט וניצלה טעות בהגנת הירוקים כאשר גלזר הרים כדור לא טוב, שכטר השתלט אבל ברגע האחרון נבלם ע"י רמי גרשון.

איתי שכטר בועט את הפנדל (ליאת אבשלומי)

איתי שכטר בועט את הפנדל (ליאת אבשלומי)

בדקה ה-35, למרות שליטה בית"רית, חיפה עלתה ליתרון. סינטיהו סלליך הגביה כדור מאגף ימין לתוך הרחבה, קליימן הדף אבל מי שהגיע ראשון לריבאונד הוא אופיר מזרחי שמ-15 בעט חזק לפינה הימנית ולרשת.

על אף הפיגור החבורה של לא נתנה לאורחת להשתלט על המשחק והמשיכה לתקוף במטרה להשיג את השוויון, כאשר בתוך תוספת הזמן של המחצית הראשונה זה גם הגיע. איתי שכטר קיבל כדור סמוך לרחבה והעביר רוחב שחתך את כל הגנת חיפה והגיע לאנתוני וארן, שמארבעה מטרים לא התבלבל ומצא את הרשת. 1:1 במחצית.

אנתוני וארן חוגג

אנתוני וארן חוגג (ליאת אבשלומי)

מחצית שנייה

בית"ר יצאה מחדרי ההלבשה כשהיא חדורה להשיג את המהפך, שהגיע בדקה ה-53. חילוץ כדור של ז'אורז'יניו הגיע לאריק סאבו, שפתח מבערים וביצע ספרינט אדיר של 75 מטרים, עקף את כל הגנת חיפה בדרך לשער שהרבה זמן לא נראה כמותו. 1:2 אדיר של בית"ר.

אריק סאבו כובש את השני לזכות בית"ר

אריק סאבו כובש את השני לזכות בית"ר (ליאת אבשלומי)

רבע שעה לאחר מכן הגיע המסמר השלישי ברשת של גלזר. שון גולדברג הוציא חוץ לתוך הרחבה, שכטר השתלט, הסתובב על גל אלברמן ובעט מדויק לפינה השמאלית ולרשת. 1:3 בית"ר.

איתי שכטר נועץ את השלישי

איתי שכטר נועץ את השלישי (ליאת אבשלומי)

דקה לאחר מכן ז'אורז'יניו הגביה כדור לווארן בתוך הרחבה אבל הנגיחה שלו הלכה קצת מעל המשקוף.

שחקני בית"ר חוגגים בסיום

שחקני בית"ר חוגגים בסיום (ליאת אבשלומי)

 

 

שחקני בית"ר חוגגים "" שחקני בית"ר חוגגים בסיום איתי שכטר נועץ את השלישי אריק סאבו כובש את השני לזכות בית"ר אנתוני וארן חוגג איתי שכטר בועט את הפנדל (ליאת אבשלומי) אוהדי בית"ר לפני שריקת הפתיחה (ליאת אבשלומי) L.A00121