חוגג בכנס של הליגה נגד השמצה: אני מלא אופטימיות, בית"ר זה מועדון מיוחד

חוגג בכנס של הליגה נגד השמצה: אני מלא אופטימיות, בית"ר זה מועדון מיוחד

כתב: hagar


בעלי הקבוצה התארח היום בכנס של הליגה נגד השמצה, אשר המועדון משתף עימם פעולה ולוקח חלק בקידום לכידות חברתית בספורט הישראלי: "זה כיף אדיר לראות את הדיון הזה והנכונות כלפי שוויון"


מאת מערכת האתר הרשמי


לאחר הסכם שיתוף הפעולה בין המועדון לבין הליגה נגד השמצה בישראל, הגיע בעלי הקבוצה משה חוגג לכנס הדן בנושא קידום ערכי לכידות חברתית, שותפות וכבוד בספורט הישראלי.

"כשהחלטתי לרכוש את בית"ר ירושלים, הערכים שהליגה נגד שהשמצה מדברת עליהם, הם בדיוק אחד לאחד הסיבה שלי למהלך הזה. בעצם אני נציג של הליגה נגד השמצה בבית"ר ירושלים" אמר חוגג בפתח דבריו, "תראו, בית"ר ירושלים זה מועדון מאוד מיוחד, עם בסיס אוהדים הגדול בישראל. אוהדיו נפרשים מקריית שמונה ועד אילת, ויש לו איזשהי תדמית מסוימת שאני חשבתי וראיתי שזה ערך חשוב מאוד להידברות נגד גזענות. לבוא ולעשות צעדים חינוכיים וערכיים כדי לשנות את הסיטואציה הזאת".

635c608d-907f-4536-b02c-ee5fe065073b

"אני חייב להגיד שכל פעם שמדברים עם בני אדם ולוקחים את הקיצוניים שבהם, ויושבים איתם פנים מול פנים, ומדברים על ערכים, דברים מסתדרים. הערך הכי יפה, שאני חושב שהוא ערך נהדר שתופס ממש בערכים האלו, הוא ו"אהבת לרעך כמוך", שאני יכול לומר שבמשחק שהיה לנו לפני מספר שבועות נגד בני סכנין, משחק שכל פעם הוגדר כאיזשהי מלחמה, אני ראיתי חשיבות עליונה בלכבד ולהפוך את זה לספורט נטו. ובשיתוף פעולה יחד עם יו"ר בני סכנין, אבו יונס, הצלחנו לעשות דבר יפה ולחבר את הקהלים חזרה במגרשים, לכבד אחד את השני וגם ליהנות מכדורגל טוב.

אמרתי כמה פעמים, בתוך המועדון, שגזענות גם לקהל היא חילול השם, בכל הדתות זה דבר שלילי ורע ולא זו דרכנו. כשאני הגעתי לכאן וראיתי את מר צברי ואת תלמידי התיכון שהציגו פה, שאני מלא אופטימיות. זה כיף אדיר לראות את הדיון הזה והנכונות הזאת כלפי שוויון. אתם אנשים יפים כולכם וזה בדיוק העתיד שאני רוצה לראות עבור הילדים שלי. בניגוד למונולוג שהוצג פה קודם לכן ע"י תלמידי ראשון לציון, אני מלא אופטימיות. יכול להיות שהילדה שלי, גם אם תלך לצבא, הוא ייראה אחרת לחלוטין, וכל עוד אתם המנהיגים שלנו של המחר אז אני מלא אופטימיות, בניגוד לחלק מהמנהיגים היום. אז כבוד גדול לנו בבית"ר ללכת אתכם יד ביד, ואני מאחל לכולנו הצלחה רבה. הצלחה של כולנו זו ההצלחה של המדינה, שיהיה לכולנו ברכה והצלחה".

635c608d-907f-4536-b02c-ee5fe065073b 0e975a05-22ab-479b-b5c1-19f662695b84