ההכרעה עוברת לבולגריה: בית"ר – פלובדיב 1:1

ההכרעה עוברת לבולגריה: בית"ר – פלובדיב 1:1

כתב: hagar


הצהובים שחורים פתחו טוב עם שער מהיר של כחילה (11') אבל למרות שליטה מוחלטת במחצית הראשונה לא הצליחו להגדיל את היתרון ולבסוף ספגו את שער השוויון מרגלי סרקאן יוסיין (73'). הקבוצה תצא ביום שלישי לבולגריה לקראת הגומלין בבורגס


מאת רועי נעים


בית"ר ירושלים ממשיכה במסע האירופי שלה במוקדמות הליגה האירופית כאשר הפעם אירחה את בוטב פלובדיב לעיני 11 אלף צהובים שחורים ביציע. לאחר ה-0:3 על ואשאש בהונגריה ו-3:7 בסיכום שני המשחקים פגשה בית"ר את הקבוצה הבולגרית כאשר זאת הדיחה את פרטיזני עם 1:4 בסיכום. שרון מימר בחר בהרכב עם שלושה בלמים, בדיוק כמו זה שפתח מול ואשאש כאשר קלטינס, כחילה ומורי תפסו את חוליית ההגנה.

מהלך המשחק

מחצית ראשונה
בית"ר פתחה טוב את המשחק עם תמיכה מדהימה של הקהל וכבר בדקה ה-11 עלתה ליתרון כשטל כחילה הגיע ראשון לכדור קרן של חן עזרא ומקרוב נגח פנימה את ה-0:1 שהקפיץ את המושבה לשמים.

טל כחילה נוגח פנימה (ינון פוקס)

טל כחילה נוגח פנימה (ינון פוקס)

בית"ר לא הורידה את הרגל מהגז וחיפשה את השני בעוד הבולגרים בקושי מסכנים את שערו של קליימן. בדקה ה-22 קונטה חטף כדור במחצית המגרש של האורחים, דהר קדימה ומ-20 מטרים בעט סמוך לקורה של צ’בורביץ'.  בחלוף שמונה דקות שוב התקפה בית"רית והפעם ורד העביר כדור רוחב נהדר לשכטר שבעט מתוך הרחבה מעל השער והחוצה. בדקה ה-35 פלובדיב הגיעה למצב הראשון הממשי וכמעט השיגה את השוויון כאשר עומאר קוסוקו השאיר בכדור עומק טוב את נדלב לבד מול קליימן, אבל נדלב בעט לרשת החיצונית. על סף המחצית בית"ר הגיעה לשני מצבים בטוחים של גול אבל ורד והייסטר לא הצליחו להכניע את השוער הבולגרי. 0:1 לבית"ר במחצית שיכלה להיגמר הרבה יותר.

שחקני בית"ר חוגגים (ינון פוקס)

שחקני בית"ר חוגגים (ינון פוקס)

מחצית שנייה
החצי השני של המשחק החל גם הוא בשליטה בית"רית וכבר בדקה ה-54 איתי שכטר עבר יפה שני שחקנים ומ-17 מטרים בעט בשמאל אבל הכדור הלך גבוה. שתי דקות לאחר מכן אריק סאבו ניסה את מזלו עם פצצה מחוץ לרחבה אבל גם הכדור שלו חלף מעט מעל המשקוף והחוצה. בדקה ה-65 קונטה עם כדור ארוך השאיר את ורד לבד מול השוער אבל מספר 8 בערב רווי החמצות בעט לרגליים של הבולגרי.
בדקה ה-73 פלובדיב השיגה את שער החוץ שכל כך רצתה. קרום סיויאנוב נכנס לרחבה מצד שמאל ובעט כדור שטוח ברגל שמאל, קליימן הדף וסרקאן יוסיין הגיע ראשון לריבאונד ודחק מקרוב פנימה. 1:1 במושבה.

עידן ורד מאוכזב (ינון פוקס)

עידן ורד מאוכזב (ינון פוקס)

בית"ר ניסתה להשיג שוב את היתרון כשיוסי בניון שנכנס כמחליף הכניס כדור גאוני להייסטר והגרמני ניסה להקפיץ מעל השוער מזווית קשה אך הכדור הלך החוצה.
שתי דקות לאחר מכן שוב לחץ בית"רי על שערה של פלובדיב כשהדיפה של צ'בורביץ' הגיעה לבניון שבעט לשער אך הכדור נהדף לורד אבל הקשר שוב לא מצא את השער.

שחקני בית"ר חוגגים (ינון פוקס) טל כחילה נוגח פנימה (ינון פוקס) עידן ורד מאוכזב (ינון פוקס) ed52f641-aa51-4a53-a779-95af3fbcf984