האקדמיה של בית"ר פותחת את שעריה לציבור הדתי

האקדמיה של בית"ר פותחת את שעריה לציבור הדתי

כתב: hagar


עם פתיחת בית הספר לכדורגל של בית"ר ירושלים, במועדון גאים לשתף פעולה עם עמותת "צו פיוס" ולפתוח בית ספר לכדורגל לציבור הדתי בירושלים. מנהל הפרויקט: "יש הרבה שחקנים טובים מהציבור הזה, חבל לפספס אותם". הפרטים בפנים


מאת צוות האתר


המועדון גאה לפתוח השנה את שעריו לציבור הדתי, שמעוניין לשחק כדורגל, אבל לא בשבת. לאחרונה הוחלט לפתוח קבוצות לנערים ולילדים, קבוצות "צו פיוס".

מנהל הפרויקט ומאמן קבוצת צו פיוס, סימי כהן סיפר לאתר הרשמי: "כרגע נפתחה קבוצה לנערים ב' ונערים ג', שנתונים 2002/03, והם משחקים בליגה מטעם ההתאחדות, מתאמנים במגרש החדש בהר חומה, מתקן מצוין ברמה מאוד גבוהה, כיף להתאמן שם. מגיעים הרבה ילדים, גם מגוש עציון, הרבה ישובים מחוץ לירושלים, חבר'ה דתיים צעירים שמגיעים מישיבות הסדר. רוצים לנסות את דרכם בכדורגל. השנה, בזכות אנשים כמו אלי אוחנה, ועומר עצמוני שדחפו את העניין. אני לקחתי עליי את נושא ארגון הילדים משנתונים 2002/03, ואנחנו מעוניינים למצוא ילדים נוספים לשנתון 2005".

בואו להיות חלק ממשפחת בית"ר ירושלים, השאירו פרטיכם ונחזור אליכם עם כל המידע:הפנינג ההרשמה לבית הספר לכדורגל

הפנינג ההרשמה לבית הספר לכדורגל

צו פיוס היא עמותה שנפתחה לפני כמה וכמה שנים כדי לקרב בין דתיים לחילונים, כדי שתהיה נגישות אחד לשני ולא נהיה זרים אחד מהשני. בקבוצה עצמה יש גם ילדים דתיים וגם מבתים חילונים. הרוב הם דתיים, וזה היה חשוב להיפתח לאוכלוסיה הזאת. אנו בבית"ר מאמינים שיש הרבה שחקנים טובים מהציבור הזה, והכדורגל עד היום לא אפשר להם להגיע לקבוצות ליגה. הקבוצה הזאת, בגלל שהיא צו פיוס אנחנו מארחים באמצע השבוע ולא בשבת. בית"ר נפתחת לאוכלוסיה הזאת, כי הציבור שאוהד את בית"ר הוא מסורתי בסך הכל.

עוד הוסיף מנהל הפרויקט: "אנחנו מעוניינים לקדם גם את בית הספר לכדורגל במגרשים שנפתחו ברמות, הבעיה שאין ציבור חילוני באזורים האלה. אני מעוניין לפתוח אקדמיה לילדים דתיים, בית ספר לכדורגל לציבור הדתי, ולפתח את זה באזור של צפון העיר, רמות, פסגת זאב, הגבעה הצרפתית. אבישי כהן ששייך לבית"ר, התחיל בקבוצת צו פיוס. הוא עדיין משלב את הדת עם הכדורגל. גם אור וקנין מנסה. כרגע הציבור הדתי הוא סוג של מוענש. כרגע הכדורגל לא ממריא, אז בואו נפתח את זה לעוד ציבור ואולי נגלה כישרונות, אולי נמצא שם יוסי בניון או אלי אוחנה אחד. מדובר בילדים טובים עם ערכים מאוד גבוהים. היום בית"ר נפתחת לזה, רוב הציבור הדתי אוהד את בית"ר. אם נפתח אקדמיה לדתיים, בעוד שנתיים-שלוש תהיה עתודה לפתוח קבוצה לצו פיוס שתשחק באמצע שבוע, כי יש מגרשים. מגיעים אליי ילדים מבית שמש, הורים ממודיעין, שמוכנים להביא את הילדים לשחק, הם אוהבים את בית"ר, רק שלא יהיה בשבת.

שחקן הקבוצה שמושאל לבית"ר תל אביב/רמלה ,אבישי כהן, אמר לאתר הרשמי: "היינו מתאמנים בערך שלושה אימונים בשבוע, זה היה בגילאים 14-15-16. היינו מתאמנים בימי ראשון, שני ושלישי והמשחקים היו בימי חמישי או שישי בבוקר. זה לא התנגש לנו עם השבת, זה היה במיוחד בשביל זה. אני היחיד שהגעתי לבוגרים מכל זה אבל באמת שכולם יכולים. המועדון עזר לי מאוד לשלב בין הכל. היה משחק שהייתי בצו פיוס וכבר עליתי לנוער, זה היה מול בני יהודה ת"א. אמרתי שאין לי איך להגיע כי אני לא מחלל שבת, אז הבינו אותי ועזרו לי עם אכסניות ומשפחות שהייתי מתארח אצלן".

אבישי כהן מול קרלו ברוסיץ. קיבל את ההזדמנות בהרכב איציק בלנציקי, ONE)

אבישי כהן במדי הבוגרים. היחיד שעלה מקבוצת צו פיוס (איציק בלנציקי, ONE)

מה המסר שלך לילדים דתיים בתחילת דרכם?
"שלא יפסיקו לחלום. הכל אפשרי. גם אני חשבתי שיש מצב שאני אכנס לזה ולא יהיה לי סיכוי, אבל עבדתי קשה. לא אמרתי לעצמי שבגלל הדת אני לא אצליח, הכל רק בראש. הלכתי עם האמונה בקב"ה ובעצמי וזה הצליח".

בואו להיות חלק ממשפחת בית"ר ירושלים, השאירו פרטיכם ונחזור אליכם עם כל המידע:WhatsApp Image 2017-09-28 at 16.24.35 הפנינג ההרשמה לבית הספר לכדורגל