בני בן זקן: דווקא בגלל התוצאות האחרונות אנחנו צריכים להיות דרוכים יותר

בני בן זקן: דווקא בגלל התוצאות האחרונות אנחנו צריכים להיות דרוכים יותר

כתב: hagar


אחרי הניצחון בסמי עופר על הפועל חיפה, תצא בית"ר למשחק חוץ נוסף מול הפועל קריית שמונה. מאמן הקבוצה: "בכל רגע בבית"ר צריך להוכיח את עצמך"


מאת רועי נעים
צילום ליאת אבשלומי


כשהיא במקום השני בטבלה, מרחק נקודה אחת מהפסגה שם שוכנת הפועל באר שבע, תצא בית"ר למשחק חוץ בקריית שמונה (שבת, 20:30), זאת במסגרת המחזור ה-18 של ליגת העל. חניכיו של חיים סילבס מגיעים אחרי הפסד 0:2 למכבי פתח תקווה במחזור האחרון והם ינסו לנצל את יתרון הביתיות מול הצהובים שחורים על מנת שלא להסתבך בקרבות תחתית.

במסיבת העיתונאים שנערכה לקראת המשחק אמר מאמן הקבוצה בני בן זקן: "אנחנו יוצאים למחשק חוץ קשה בקריית שמונה, דווקא בגלל התוצאות האחרונות אנחנו צריכים להיות דרוכים יותר ומרוכזים יותר. קל זה לא יהיה".

החזרה לקריית שמונה: "זו העיר שלי, זה מועדון ששיחקתי בו המון שנים ועבדתי בו, אני מאוד אוהב את האנשים שם. בסופו של דבר זה היסטוריה, אני בבית"ר ירושלים ונמשיך לעבוד ולהשיג את המטרות שלנו"

חשיבות המשחק: "בעונה כזו כל משחק הוא משחק מפתח, אבל המטרות מבחינתנו הם להישאר ולהיות הכי טובים שאפשר להיות. כרגע כל נושא של טבלאות ודברים אחרים לא רלוונטי"

התפקוד של קונטה: "לזכותו ייאמר שהוא שחקן מאוד מגוון, גם ההיסטוריה שלו מראה שהוא שיחק גם מגן ימני, גם בלם וגם קשר אחורי. אלה לא דברים שלא נעשו בעבר. הוא שחקן טוב, מהיר וחזק וכמעט בכל עמדה שהוא משחק הוא מביא ערך מוסף. זה מאוד חשוב שיש שחקנים מהסוג הזה שמסוגלים להיות במספר עמדות. כשהוא עושה את זה טוב הוא מוסיף עוד איזשהו ממד לקבוצה".

אנטואן קונטה בפעולה (ליאת אבשלומי)

אנטואן קונטה בפעולה (ליאת אבשלומי)

פציעות: "ז'אורז'יניו בתקופה האחרונה סוחב רגישות בברך וזה קצת מקשה עליו, קלטינס אמור לעשות אימון יותר מלא והסבירות שהוא יהיה כשיר היא גבוהה, מעבר לזה כולם כשירים"

שינוי אווירה: "עשינו ניצחון מאוד חשוב נגד הפועל חיפה, שיחקנו נגד קבוצה טובה. אני חושב שזה תורם הרבה גם לשקט שלנו ולתחושת המסוגלות שלנו כקבוצה. כל משחק וכל רגע במועדון מהסוג של בית"ר ירושלים זה רגע שרציך להוכיח בו את עצמך. אנחנו נהנים מניצחון, מגיעים לאימונים ומתפקסים מיד כדי להיות טובים יותר ולהשיג ניצחונות גם במשחק הבא".

שחקני בית"ר באימון

שחקני בית"ר באימון (ליאת אבשלומי)

תוצאות מול יכולת: "לפעמים זה אידיאל שכל הזמן מנסים להשיג אותו. יש משחקים שיוצא לנו לשחק טוב ואנחנו משיגים נקודות וזה משרת את כולם, ויש משחקים שלפעמים צריך לדעת לקחת את הנקודות. לאורך דרך יש משחקים טובים ויש פחות, אם אפשר לקחת בשני הווריאציות האלה נקודות, זה האידיאל".

שביעות רצון הקהל: "במשחק האחרון הקהל היה מאוד מרוצה, השחקנים חגגו. יש איזושהי הבנה שהקהל מזהה שהשחקנים נותנים ומשקיעים המון לב ונשמה. הכיוון הוא חיובי והקבוצה תלך ותשחק גם טוב יותר".

שחקני בית"ר באימון אנטואן קונטה בפעולה (ליאת אבשלומי) L.A00093