במלאת 15 שנה: בית"ר תערוך טקס לזכרו של מאיר חיים ז"ל

במלאת 15 שנה: בית"ר תערוך טקס לזכרו של מאיר חיים ז"ל

כתב: hagar


ה-5 בינואר 2003 ייזכר לעד כאחד הימים העצובים עבור כל אוהד בית"ר ירושלים. האוהד המושבע ביותר של המועדון, הידוע בכינויו "סבא מאיר", עשה את דרכו הביתה אחרי ביקור נוסף באימון הקבוצה אך נרצח בפיגוע טרור בתחנה מרכזית בתל אביב, עטוף בצעיף של בית"ר. סיגל, בתו של מאיר: "מודה למועדון ולאוהדים שמחבקים אותנו כבר 15 שנה ונותנים תחושה טובה בימים קשים"


מאת רועי נעים


עבור מאיר חיים זה התחיל כמו עוד יום שגרתי. קמים בבוקר ועושים את הדרך מאזור לירושלים כדי לצפות באימון הקבוצה, הפעם לקראת משחק חשוב מול היריבה המושבעת הפועל תל אביב.

מאיר, שנולד בטורקיה בשנת 1928 ועלה לארץ בגיל 17. עם השנים מצא לעצמו אהבה חדשה, בית"ר ירושלים. בניגוד לאהבה רגילה, אצל מאיר לא היו עליות וירידות. גם כשהאהבה שלו לא הייתה במיטבה, הוא ידע לשמור לה אמונים ולהראות לה אהבה. עם אופטימיות ולב נטול שנאה הוא היה פוקד מדי שבוע את משחקיה של בית"ר ומרבה להגיע לאימונים בבית וגן. אין אוהד שלא הכיר אותו, אין שחקן שלא קיבל את ברכת הדרך ממנו.

מאיר חיים ז"ל

מאיר חיים ז"ל

מי שהיה מקורב מאוד לסבא מאיר הוא שחקן העבר דוד אמסלם, שסיפר לאתר הרשמי: "סבא מאיר היה איש מיוחד, אוהד בית"ר אמיתי בכל רמ"ח אבריו, אדם מדהים, צנוע, עניו, איש משכמו ומעלה שחי את בית"ר ירושלים עם משפחתו המיוחדת בכל שנייה ובכל דקה. אני בטוח שכל אחד, ובמיוחד אוהדי בית"ר אהבו אותו ואוהבים אותו מאוד וראוי שהמועדון ינציח איש מקסים כמותו בכל שנה ושנה. יהי זכרו ברוך".

מאיר חיים ז"ל ודוד אמסלם

מאיר חיים ז"ל ודוד אמסלם

"ביום הזיכרון למאיר חיים ז"ל, אני מודה לאלוהים שנפלה בחלקי הזכות להכיר אדם ואוהד דגול של בית"ר ירושלים כמו מאיר". סיפר לאתר הרשמי אלי כהן השריף, מי שאימן את בית"ר באותם ימים, והוסיף: "לא היה קל להמשיך בלעדיו ולא לראותו בכל אימון כפי שהיינו רגילים. דמות צנועה ואבהית שכולנו אהבנו ונמשיך לנצור את דמותו. יהי זכרו ברוך".

סבא מאיר ואלי אוחנה באחד האימונים

סבא מאיר ואלי אוחנה באחד האימונים

יוסי אבוקסיס, שחקן בית"ר בעבר ומאמן בני יהודה בהווה, גם הוא לא שוכח: "סבא מאיר היה אחד האוהדים הטובים והנאמנים של בית"ר. כולנו הכרנו אותו באופן אישי ואהבנו אותו מאוד".

איציק זוהר ריגש: "סבא מאיר היקר, אני עדיין זוכר את החיוך שלך אחרי כל גול ואת האושר על פניך. מקווה שאתה שמח לראות מלמעלה את בית"ר שלך מצליחה. יהי זכרך ברוך, תמיד תישאר צהוב שחור ובלבנו".

אחד הדברים שאפיינו את מאיר חיים, זה היכולת לאהוב את בית"ר, מבלי לשנוא אוהדים או שחקנים של קבוצות יריבות, הוא תמיד כיבד את כולם.
המוטו של מאיר היה חד וברור: "לעודד בלי להפסיק, ולא לקלל. לכבד את כולם", וכך הוא חינך (והדביק בחיידק הבית"רי) גם את חמש בנותיו – סוניה, אורה, סיגל, ורד ואידה שליוו את אביהן לכל מגרש בארץ.

סבא מאיר ביציע

סבא מאיר ביציע. "לעודד בלי להפסיק"

לקראת הטקס, שייערך בנוכחות המשפחה, אמרה סיגל, ביתו של מאיר חיים: "קודם כל אני מודה למועדון על היחס וההוקרה שהם נותנים לאבא, שהיה ויהיה האוהד מספר 1 של בית"ר. אני בטוחה שהוא מסתכל מלמעלה על כולנו ושמח על הכבוד שעושים לו, במקום שהיה עבורו בית. מודה כמובן לאוהדים שמחבקים אותנו כבר 15 שנה ונותנים תחושה טובה בימים קשים. הייתי רוצה מאוד להודות לאושרי דודאי, שבלעדיו לא היה מתקיים הדבר. אני קוראת מפה לקהל להמשיך ברוחו של סבא מאיר האהוב ובמוטו שהוביל אותו כל השנים – לעודד בלי להפסיק ולא לקלל, לכבד את כולם".

מטעם ראשי המועדון נמסר: "הכבוד הוא לנו לקיים טקס לזכרו של סבא מאיר אשר דמותו חסרה בנוף שלנו כבר 15 שנים. הוא סימל כל מה שיפה ונכון באדם – אהבת המועדון ללא תנאי, כבוד האדם וכבודו של האחר, נעים הליכות וסמן ערכי לכלל האוהדים. מורשתו נוכחת דרך בנותיו וצאצאיו, ואכן הוא מאיר את הדרך מלמעלה. יהי זכרו ברוך".

9681e322-1e53-40f1-92e9-b87537531f82 מאיר חיים ז"ל ודוד אמסלם 73f13116-643b-47b3-b8cd-f995f7ebd992 מאיר חיים ז"ל סבא מאיר ביציע סבא מאיר ואלי אוחנה באחד האימונים מאיר חיים ז"ל ודוד אמסלם