בית"ר ערכה אימון מסכם לקראת צ'יחורה, לוזון: לא נותנים לרעשי הרקע להשפיע עלינו

בית"ר ערכה אימון מסכם לקראת צ'יחורה, לוזון: לא נותנים לרעשי הרקע להשפיע עלינו

כתב: hagar


הקבוצה קיימה הכנות אחרונות לפני הגומלין מול הגאורגים מחר ב-20:45, קלטינס בספק אחרי שנקע את הקרסול. המאמן במסיבת העיתונאים: "ורד השחקן שהכי מזוהה עם המועדון, אסור לנו לוותר עליו"


מאת רועי נעים
צילום דויד ווליד


בית"ר ירושלים קיימה היום (רביעי) את האימון המסכם לקראת משחק הגומלין מול צ'יחורה סצ'חרה הגאורגית, במסגרת הסיבוב הראשון של מוקדמות הליגה האירופית. לפני האימון גיא לוזון ערך מסיבת עיתונאים ראשונה מאז מונה למאמן הקבוצה ודיבר על ההכנות למשחק.

"המצב הוא לא אידיאלי ולא סימפטי" אמר לוזון בראשית דבריו, "אבל כל מי שנמצא במועדון, צוות מקצועי ושחקנים, אנחנו נותנים את המקסימום שלנו בכל יום ובכל אימון ולא נותנים לרעשי הרקע להשפיע עלינו או איזשהו אליבי לדבר כזה או אחר".

גיא לוזון במסיבת העיתונאים (דויד ווליד)

גיא לוזון במסיבת העיתונאים (דויד ווליד)

מצב הסגל בעתיד הקרוב: "אני מקווה מאוד שכל מי שנמצא בסגל, יהיה. מהסיבה הפשוטה שבחודש האחרון עזבו אותנו הרבה מאוד שחקנים דומיננטיים. אם זה פריירה, שכטר, עזרא, קליימן והייסטר וקונטה שאיתנו אבל לא איתנו, וז'אורז'יניו שאיתנו אבל לא איתנו. אז אנחנו גם ככה במחסור גדול מאוד של שחקנים שעזבו, אני לא חושב שאנחנו בסיטואציה שאנחנו יכולים לאפשר לעצמנו שעוד שחקן יעזוב, זה הרבה יותר מידי".

מחאת האוהדים: "אני יכול להשפיע על דברים שנמצאים בשליטתי. כמות הקהל שתהיה מחר זה בטח לא בשליטתי. אני מקווה והשחקנים מקווים שבכל משחק יהיה הרבה קהל. אין איך להתכונן לזה. ברור שהיינו רוצים שהמצב יהיה אידיאלי ושהקבוצה תשחק ושהמגרש יהיה מפוצץ".

היריבה הגאורגית: "יש לנו כמה חוסרים. דוד קלטינס אתמול נקע את הקרסול באימון ואני לא יודע מה יהיה מצבו. גם וארן שנמצא בקבוצה לא כשיר לפתוח מהסיבה שהוא הפסיד את כל מחנה האימונים כי היה פצוע. ככה שגם בסגל שיש לנו יש לנו חוסרים שאין לנו מה לעשות איתם. אבל אנחנו לא חושבים כרגע על קטע הגנתי, אנחנו יודעים שכדי לעלות לשלב הבא נצטרך לנצח את המשחק, לא משנה איך".

דוד קלטינס באימון המסכם (דויד ווליד)

דוד קלטינס באימון המסכם (דויד ווליד)

השינויים בתקופה האחרונה מאז חתם במועדון: "אין לי מה להתעסק במה היה אם. כשלקחתי את הקבוצה לא חשבתי שהמצב יהיה כזה כמו בתקופה הנוכחית, אבל גם עם מצבים כאלה אין לי שום בעיה להתמודד. גם בהפועל ת"א כשהייתי היה מצב של 10-12 שחקנים ידענו שאלה שחקנים ואיתם הולכים. המצב של חוסר הוודאות לא עוזר לאף אחד, אבל תפקידנו להיות מקצוענים, להיות מרוכזים וממוקדי מטרה ולא לתת לדברים שלא קשורים בנו, להשפיע עלינו. בהפועל ת"א נשארתי לאורך כל התקופה, עזבתי רק אחרי שעלינו עם הנוער נגד קריית שמונה. תמיד אמרתי שברגע שיישאר הבסיס של 8-10 שחקנים, אני יילחם עד הסוף. ברגע שהוא עזב, ואין את מי להאשים, נגמר הסיפור".

עידן ורד באימון המסכם

עידן ורד באימון המסכם (דויד ווליד)

שחרור שחקנים בעתיד: "אני אהיה הכי אמיתי, אני חושב שאחד כמו עידן ורד אסור לשחרר מבית"ר ירושלים, מהסיבה הפשוטה, בשנה שעברה הקבוצה כבשה 70 ומשהו שערים. פריירה, עזרא ושכטר כבשו 60-70 אחוז מהגולים של הקבוצה. אם תוציא את עידן ורד אז זה אומר שכל המוציאים לפועל לא יהיו פה בשנה הבאה, זה מכת מוות מקצועית לקבוצה. חוץ מזה שעידן ורד הוא השחקן שהכי מזוהה עם בית"ר ירושלים כיום, במצב שנוצר. הוא האחרון שאנחנו יכולים לוותר עליו".

עתידו במועדון: "אני לא מעמיד שום אולטימטום. אני עובד באגודה, נהנה ושמח להיות פה. אני בכלל לא חושב על עזיבה".

עידן ורד באימון המסכם דוד קלטינס, ייעדר עקב פציעה בקרסול (דויד ווליד) גיא לוזון במסיבת העיתונאים (דויד ווליד) 5396c5dc-0f3c-4da8-8e16-2f1194557706