בית"ר הפסידה 3:1 להפועל חיפה בגמר הגביע

בית"ר הפסידה 3:1 להפועל חיפה בגמר הגביע

כתב: hagar


אחרי ציפיות רבות לזכייה בתואר, הקבוצה לא עמדה במשימה ונחלה הפסד לאדומים מהכרמל. פלקושצ'נקו (28) העלה את האורחים ליתרון, וארן השווה לאחר שתי דקות. שיימן (105) ותורג'מן (120) קבעו את תוצאת המשחק


מאת רועי נעים


לאחר היציאה ממרוץ האליפות בשבת האחרונה התייצבה בית"ר להזדמנות האחרונה שלה לזכות בתואר העונה, גביע המד אך לא צלחה את המשימה כשהפסידה להפועל חיפה בטדי.

בני בן זקן פתח במערך ה-4-3-3 כאשר את החלק ההתקפי תפסו אנתוני וארן, חן עזרא והקפטן איתי שכטר. ניר קלינגר מנגד המשיך לתת את הקרדיט לאלון תורג'מן ועדן בן בסט בחוד האדום.

מהלך המשחק

מחצית ראשונה

בדקה ה-10 בית"ר הגיעה למצב הראשון שלה כאשר איתי שכטר הוריד כדור בתוך הרחבה לחן עזרא, שבעט בנגיעה אך שטקוס לא התקשה לקלוט את הכדור. שמונה דקות חלפו ופלקושצ'נקו קיבל כדור בתוך הרחבה ויכל להעלות את הקבוצה שלו ליתרון, אך מ-10 מטרים החמיץ. בדקה ה-25 שוב מצב טוב לבית"ר, הפעם קריאף קיבל כדור משכטר מחוץ לרחבה ובעט בשמאל, אבל שטקוס מתח איברים והדף לקרן בעיטה נהדרת של הקשר.

כעבור שלוש דקות האדומים עלו ליתרון. הרחקת כדור של הגנת בית"ר הגיע לרגליו של פלקושצ'נקו שבעט מ-25 מטרים כדור חזק אותו קליימן הצליח רק להדוף לרשת. 0:1 להפועל חיפה.

שתי דקות חלפו ובית"ר חזרה למשחק. קלאודיו הגביהה כדור חופשי לתוך הרחבה היישר לראשו של אנתוני וארן שנגח מצוין לרשת של שטקוס. 1:1 בטדי במחצית.

אנתוני וארן כובש את השוויון (ינון פוקס)

אנתוני וארן כובש את השוויון (ינון פוקס)

מחצית שנייה

בדקה ה-61 בית"ר כמעט ועלתה ליתרון אחרי שכדור קרן של קלאודמיר הגיע לראשו של בלם הפועל חיפה גבריאל תאמאש, שנגח לשערו שלו אך שוב שטקוס היה במקום ומנע מבוכה של הרומני. בדקה ה-80 כדור חופשי נוסף של קלאודמיר הוגבה לתוך הרחבה, סילבסטר הגיע אליו ראשון אבל נגח מקרוב החוצה. 1:1 בסיום 90 הדקות, והמשחק הלך להארכה.

הארכה

בדקה ה-102 בעיטה חופשית מ-35 מטרים של תאמאש חלפה ליד הקורה של קליימן. שלוש דקות לאחר מכן האדומים עלו ליתרון כאשר שיימן קיבל כדור כ-20 מטרים מהשער, וברגל ימין בעט לחיבורים של קליימן. בית"ר ניסתה לחזור בחצי השני של ההארכה אך לא הצליחה למצוא את הרשת, ועל סף שריקת הסיום אלון תורג'מן סיים מתפרצת חיפאית עם כדור ברשת של קליימן, ובכך חתם את תוצאת המשחק 1:3 להפועל חיפה, מה שהעניק לה את גביע המדינה.

 

 

 

אנתוני וארן כובש את השוויון (ינון פוקס) 390225eb-9395-4c25-b270-afa525e984ca