ביקור של כבוד: בית"ר ומ.ס דימונה נפרדו בתיקו 0:0

ביקור של כבוד: בית"ר ומ.ס דימונה נפרדו בתיקו 0:0

כתב: hagar


הקבוצה התארחה היום (רביעי) בעיר דימונה, לה יש לא מעט אוהדי בית"ר, למשחק ראווה בין הצהובים שחורים למ.ס המקומית, אותה מאמן לא אחר משחקן העבר הבית"רי אהוד כחילה. יוסי בניון, שחזר לעיר הולדתו זכה לטקס מרגש ועלה למחצית השנייה במדי דימונה


מאת רועי נעים


בזזמן פגרת השזרוע הארוכה, יצאה בית"ר למשחק ראווה בעיר דימונה מול מ.ס דימונה מליגה א', לאחר שידוך מוצלח של יוסי בניון בין אלי אוחנה לראש עיריית דימונה, מר בני ביטון.

12abc5ce-baa0-4101-8a35-a4309f18e983

יוסי בניון לפני שריקת הפתיחה

מי שעומד על הקווים של הקבוצה מהדרום הוא שחקן העבר שלנו, אהוד כחילה, אביו של בלם הקבוצה טל כחילה. בנוסף, יוסי בניון הגיע לעיר הולדתו לביקור מרגש ואף זכה לטקס מכובד במחצית המשחק.

אהוד וטל כחילה

אהוד וטל כחילה

יוסי בניון אמר: "אני רוצה להגיד לבני ביטון ולכל מי שעמל שהמשחק הזה יתקיים תודה רבה, זה כבוד גדול בשביל מועדון בית"ר ירושלים להגיע לפה. מבחינה אישית, אין יותר מאושר ממני להגיע לדימונה, לעיר שבה גדלתי. אני מודה לכולם מכל הלב על הכבוד הגדול שאתם מעניקים לנו, נאחל לכולם רק דברים טובים".

יוסי בניון וראש עיריית דימונה בני ביטון

יוסי בניון וראש עיריית דימונה בני ביטון

מהלך המשחק

מחצית ראשונה

בית"ר פתחה טוב את המשחק עם הזדמנויות טובות של חן עזרא שנתקל בהגנת דימונה ויוסי בניון שמצא רק את הקורה, אך לא הצליחו להכניע את אלדד אלמקייס. בדקה ה-31 היה זה טל כחילה שפספס הזדמנות טובה לכבוש מול קבוצתו של אביו, אך החמיץ מחמישה מטרים. דקה לאחר מכן איתי שכטר בעט טוב ברגל שמאל אבל הכדור חלף בסמוך לקורה והחוצה. על סף המחצית חן עזרא רשם החמצה גם הוא כשקיבל מסירה טובה משכטר אבל בעט גבוה מעל השער.

מחצית שנייה

את החצי השני פתח יוסי בניון באקט של כבוד כשלבש את מדיה של מ.ס דימונה.

בדקה ה-55 קלאודיו העביר מסירה לפול אדגר שניסה את מזלו מ-20 מטרים אבל הכדור שלו הלך ליד הקורה הימנית והחוצה. מן העבר השני המארחים הגיעו להזדמנות טובה כאשר אלירן אפריאט בעט בשמאל גבוה מעל השער של סתיו שושן. בהמשך הגיעו גם ציון צמח ואמיר עגייב למצבים מול שערו של אפריאט אבל לא השכילו לכבוש. בדקות הסיום חילופי מסירות בין צמח להייסטר הסתיימו בבעיטה טובה של הגרמני אך שוער המארחים הגיב טוב והדף לקרן. על סף השריקה אור ואקנין שנכנס כמחליף בעט טוב מ-25 מטרים אך גם הכדור שלו הלך החוצה. 0:0 בסיום.

יוסי בניון במדי מ.ס דימונה

יוסי בניון במדי מ.ס דימונה

ראש עיריית דימונה, בני ביטון, שיזם את המפגש אמר במחצית: "שמחים לארח פה את אגדת הכדורגל במדינת ישראל, יוסי בניון. כולי תקווה שאם אלי טביב ישחרר אותו בשנה הבאה, אנחנו מוכנים לתת לו את קבוצת הכדורגל, שיהיה הבעלים, המנג'ר, מה שהוא רוצה".

בניון, ראש העיר ביטון, אוחנה, טביב וכחילה

בניון, ראש העיר ביטון, אוחנה, טביב וכחילה

אלי אוחנה סיכם את המפגש: "אני מודה לאנשי עיריית דימונה שהיו אחראיים לקיום המשחק הזה, לשחקני דימונה וכמובן לצוות המנהל והצות המקצועי בראשותו של אהוד כחילה, שהיה חברי לחדר במשך הרבה מאוד שנים כשהוא שיחק בבית"ר. תודה מיוחדת מגיעה לראש העיר בני ביטון. יש לכם ראש עיר מדהים, אני לא צריך להגיד את שבחו בפניו, אבל הייתי בפעם הקודמת פה ועשיתי סיור בעיר יחד איתו. בנאדם שמכיר כמעט כל תושב בדימונה".

אלי טביב, בני ביטון, אהוד כחילה ואלי אוחנה

אלי טביב, בני ביטון, אהוד כחילה ואלי אוחנה

מחזיק זכויות הניהול התחייס גם לקהל ואמר: "כל כך הרבה קהל מגיע באמצע שבוע למשחק ידידות, כרגיל כמו שאוהדי בית"ר תומכים ועוקבים אחרינו. כבית"רי לבית"רים אני אומר – יאללה בית"ר".

אהוד כחילה, מאמנה של מ.ס דימונה, שפגש את בנו טל: "זו הייתה חווייה אדירה, קשה להעביר אותה במילים. השחקנים שלי אמרו לי שהייתי מאושר יותר מהיום שהתחתנתי בו. הייתה התרגשות והיה אירוע מושלם. זה הישג ענק שהצלחנו להביא את בית"ר לפה. כשהבן שלי שיחק נגדי לא ידעתי מה אני רוצה שיקרה, שהוא יטעה או לא. ביקשתי ממנו שיהיה מקצוען והוא היה מצוין היום".

אהוד כחילה עם בנו טל

אהוד כחילה עם בנו טל

על הקשר שנולד בעיר, הוסיף: "כשהייתי בהפועל באר שבע ויוסי הגיע כילד דאגנו אחד לשני. הוא נתן עונה גדולה ואחר כך עבר למכבי חיפה. סגרנו מעגל בדימונה היום ואני מודה לו שהגיע עם בית"ר ירושלים. שיחקנו מול הקבוצה מהטובות בארץ והיה משחק טוב".

אהוד כחילה עם בנו טל יוסי בניון במדי מ.ס דימונה 41078b6f-1596-4d78-86df-f81dc92908c6 אלי טביב, בני ביטון, אהוד כחילה ואלי אוחנה 12abc5ce-baa0-4101-8a35-a4309f18e983 בניון, ראש העיר ביטון, אוחנה, טביב וכחילה 4414c4e8-1614-4467-8dea-41873b423903 אהוד וטל כחילה יוסי בניון וראש עיריית דימונה בני ביטון