בוזגלו לקראת הפועל ב"ש: לא יכול להסתיר את זה שמדובר במשחק מיוחד

בוזגלו לקראת הפועל ב"ש: לא יכול להסתיר את זה שמדובר במשחק מיוחד

כתב: hagar


הקשר שכבש שער בכורה במדים הצהובים-שחורים מתכונן למפגש מול אקסית נוספת: "לא מסתכל על זה בצורה אישית, הצלחת הקבוצה היא מעל הכל". קלינגר: "צריכים להפוך את הבית שלנו למקום שסיוט לשחק בו"


מאת מערכת האתר הרשמי


לאחר ה-1:2 בסמי עופר על מכבי חיפה, בית"ר ירושלים תארח את האדומים מהנגב (ראשון, 21:00) למשחק במסגרת המחזור העשירי בליגת העל. מאמן הקבוצה ניר קלינגר ערך מסיבת עיתונאים לקראת המשחק החשוב, בהשתתפות מאור בוזגלו.

"צפוי משחק מיוחד, אני לא יכול להסתיר את זה", אמר בוזגלו, "המשמעות גדולה. רוצים לצאת לפגרה בהרגשה טובה. אני מתרגש כשאני מסתובב בעיר ובכל מיני מקומות. אני מרגיש את זה בעצמות. יהיה אצטדיון מלא. לא מסתכל על זה בצורה אישית. הצלחת הקבוצה היא מעל הכל"

המשמעות של טדי: "טדי עשה לי רק טוב במהלך הקריירה. על אחת כמה וכמה כשאני בבית"ר. זה נותן גב אדיר".

השער שכבש מול מכבי חיפה: "עבדתי קשה כדי להגיע לרגע הזה. זה כבר היסטוריה. מצפה משחק קשה מול הפועל באר שבע. הסטטיסטיקה של בית"ר מול ב"ש לא לזכותה".

מאור בוזגלו ומיקי סירושטיין חוגגים (ליאת אבשלומי)

מאור בוזגלו ומיקי סירושטיין חוגגים (ליאת אבשלומי)

הרצון לפתוח בהרכב: "אני מרגיש טוב, זה מה שבאמת חשוב. לא חושב שאני יכול להתעסק בזה. אקבל כל החלטה. אם אפתח או אם אקבל דקה".

קלינגר: "אנחנו סומכים על השחקנים שלנו, מאמינים בהם ונוטעים בהם ביטחון"

תחילה התייחס קלינגר לניצחון בחיפה ואמר: "לא הייתה שום אופוריה, עודדתי את השחקנים לשמוח אחרי המשחק. הם עבדו קשה בשביל זה. כבר למחרת דיברנו על זה שאנחנו בפיגור גדול, במקום לא נעים בטבלה. וזה 'בום', בא לך לפנים. אין מקום לחגיגות. לקחת את הדברים הטובים והביטחון. כל הדברים האלה מלמדים אותי שאנחנו יכולים להיות רגועים שאין שום שאננות. אנחנו עוד יותר דרוכים. משחקים נגד האלופה, מכבדים אותה. אנחנו סומכים על השחקנים שלנו, מאמינים בהם ונוטעים בהם ביטחון. הרגשנו את התמיכה של הקהל בסמי עופר, זה היה פשוט מדהים וזה הזמן להגיד להם תודה".

שינויים לקראת ב"ש: "לא מתכוון לחשוף את תוכנית המשחק, כי היא שונה בתכלית ממה שהיה בחיפה. כדי שבית"ר תהיה קבוצה שצוברת נקודות אני צריך קבוצה אינטנסיבית. שחקנים שיכולים לרוץ ולעבוד. אם יש כישרון זה מבורך. אנחנו לא יכולים להיות חשופים שבדקה ה-70 הקבוצה תהיה עייפה. במחצית הראשונה הפחות טובה עדיין שחקנים עבדו וגם במחצית השנייה. הכל קל לבדוק מבחינה מדעית. יש לי את האקמול בכיס ואני לוקח אחת לשעה כדור".

ניר קלינגר במסיבת העיתונאים

ניר קלינגר במסיבת העיתונאים

החשיבות של טדי: "צריכים להפוך את הבית שלנו למקום שסיוט לשחק בו. זה בשילוב של הקבוצה והקהל האדיר שדוחף את השחקנים. הקהל לא הלך נגד הקבוצה כשהפסידה, זאת הזדמנות שלהם לתת להם סיבות לדחוף את הקבוצה. זו צריכה להיות קומבינציה. מאמין שזה יקרה, זה הכיוון, להפוך את טדי למבצר. שיחקתי בהמון משחקים בעולם ובארץ, כשחקן היה לי הכי לא נוח להגיע לטדי".

הסגל שנבנה: "אני חושב שנכון שהבעלים השקיע וההנהלה השקיעה כסף והביאו שחקנים מצוינים והשאיפות האלה היו אמתיות וכנות. אבל יש מצב מציאותי ברור מאוד. אבל זה לא סוף העולם, צריך לדעת להתמודד עם זה. כולנו הבנו בשלב הזה שצריך לשרוט ולהרביץ, בקטע חיובי אני אומר. יש מטרות לטווח קצר, יש תוכניות לטווח בינוני וכמובן לטווח ארוך שכרגע לא כדאי להתעסק עם זה. מה שחשוב זה כאן ועכשיו".

כושר גופני של השחקנים: "נכון שזה עוד נדבך בחשיבה שלי כמאמן, בעיקר עם מאמן הכושר, העבודה והניתוח מאוד מדויקים ומנסים למצוא את ההרכב הנכון. לכן צריכים להבין שלא תמיד ההרכב הוא כמצופה, יש הרבה אינדיקטורים שאני צריך להתחשב בהם, ולכן זה נראה אולי טיפה מפתיע, אבל זה נקודה חשובה וצריך להתייחס אליה. וחסר דקות משחק לכמה שחקנים. דן איינבינדר התאמן אתמול, עובר טיפולים, ואני מקווה שיהיה כשיר".

דן איינבינדר באימון

דן איינבינדר באימון (ינון פוקס)

הפועל ב"ש: "הליגה השנה יותר קשה, כל הקבוצות אולי חוץ ממכבי, לא יציבות. אבל עדיין זו הפועל ב"ש, אלופה בשלוש השנים האחרונות. קבוצה מאומנת עם שחקנים מוכשרים. מסוכנת מאוד. נכון, היא חשופה כמו כל קבוצה, רואים את זה מידי ערב גם בליגת האלופות. אנחנו מתרכזים בנו אבל מכבדים מאוד את הפועל ב"ש".

תפקיד המגן הימני: "דוד קלטינס עשה את התפקיד בצורה מצוינת. קונטה פצוע ואנחנו לא יודעים מתי יחזור. קלטינס פתרון טוב. האילוצים של המשחק גרמו שהוא יחזור לתפקיד ששיחק בו גם בעונה שעברה. המקום של בית"ר בצמרת. עולים 11 שחקנים עם חולצה של בית"ר וצריכים להביא את בית"ר למקום שהיא צריכה להיות בו. צריכים לקחת מקסימום נקודות עד הפגרה".

דן איינבינדר באימון ניר קלינגר במסיבת העיתונאים 32d8d2fa-8394-45ca-8223-ffb4d291d98b