בדרך אל הגמר: בית"ר ניצחה את ק"ש 2:3

בדרך אל הגמר: בית"ר ניצחה את ק"ש 2:3

כתב: hagar


לאחר שלא עשתה זאת בשמונה השנים האחרונות, העפילה הקבוצה לגמר גביע המדינה אחרי שדילגה מעל משוכה קשה. שאכר (31) כבש ראשון, סילבסטר (53 ו-79) היה אחראי על המהפך. סאבו (88) כבש את השלישי, נחמיאס (92) צימק. ברביעי: הפועל באר שבע בטרנר


מאת רועי נעים
צילום ליאת אבשלומי


בית"ר ירושלים עלתה לגמר גביע המדינה, זאת לאחר שניצחה את עירוני קריית שמונה אמש (שני) בחצי הגמר בסמי עופר. בגמר, שייערך בטדי ב-9.5 תפגוש בית"ר את הפועל חיפה, שהדיחה את הפועל רעננה לאחר בעיטות הכרעה.

אוהדי בית"ר בתצוגה מרהיבה (ליאת אבשלומי)

אוהדי בית"ר בתצוגה מרהיבה (ליאת אבשלומי)

בני בן זקן פתח במערך ה-4-3-3 כאשר קריאף וקלאודיו בקישור האחורי, ואריק סאבו שהיה בספק למשחק השלים את שלישיית הקישור. בחוד פתחו עזרא, וארן וסילבסטר. מן העבר השני חיים סילבס פתח בחוד ההתקפה עם שובל גוזלן ומוחמד שכר, כשנייג'ל הסלביינק משחק מאחוריהם.

שחקני בית"ר לפני שריקת הפתיחה

שחקני בית"ר לפני שריקת הפתיחה (ליאת אבשלומי)

מהלך המשחק

מחצית ראשונה

פתיחת המשחק הייתה שייכת דווקא לקבוצה מהצפון וכבר בדקה השביעית מצאה את הרשת מראשו של קרלוס קוייאר, אך הנפת דגל של הקוון פסלה את השער בטענה לנבדל. בהמשך, גוזלן ושאכר ניסו את מזלם עם בעיטות מתוך הרחבה אך לא מצאו את המסגרת.

בדקה ה-25 בית"ר הגיע למצב הראשון שלה לאחר שחן עזרא השתלט על כדור בחלק המגרש של קריית שמונה, דהר קדימה ובעט מחוץ לרחבה אך הגנת ק"ש הצליחה להרחיק לקרן.

חן עזרא בועט

חן עזרא בועט (ליאת אבשלומי)

בדקה ה-31, אחרי דקות פחות טובות של בית"ר, קריית שמונה עלתה ליתרון. הסלביינק התנער מהשמירה של קלאודיו והתקדם לעבר הרחבה, מסר לשאכר שלא התבלבל ובעט לרשת. 0:1 ק"ש.

הלבנים כחולים המשיכו לתקוף במטרה להשיג את השני עוד לפני המחצית, כאשר הסלביינק ולקאו החמיצו שתי הזדמנויות פז לכיבוש שער, והקבוצה ירדה בפיגור של 1:0 במחצית.

מחצית שנייה

עם פתיחת המחצית השנייה עידן ורד החליף את עופר ורטה, כאשר אריק סאבו ירד לעמדת המגן הימני ומספר 8 הצטרף לקישור. בית"ר פתחה טוב את החצי השני ובדקה ה-53 באה על שכרה. חן עזרא החל מתפרצת ומסר לאנתוני ווארן, הצרפתי השתלט על הכדור, נכנס לרחבה והגביהה באומנות ליאקוב סילבסטר שבקור רוח מושלם נגח מקרוב לרשת של מהדי זועבי. 1:1 בסמי עופר.

יאקוב סילבסטר חוגג את שער השוויון

יאקוב סילבסטר חוגג את שער השוויון (ליאת אבשלומי)

בית"ר לא הורידה את הרגל מהגז והמשיכה לתקוף במטרה להשיג את המהפך. בדקה ה-64 ורד הכניס פס עומק מצוין לווארן שבעט בשמאל מתוך הרחבה אך זועבי הצליח להדוף ולמנוע מהפך. בדקה ה-73 בית"ר ניצלה כאשר הסלביינק הכניס כדור עומק בין שישה שחקנים לעברו של סאן מנחם, אך המגן מצא את בוריס מוכן שהדף בגופו ומנע שער בטוח.

עידן ורד עם הכדור

עידן ורד עם הכדור (ליאת אבשלומי)

שש דקות חלפו והמהפך הושלם. כחילה שלך בכדור ארוך את חן עזרא, הקשר דהר קדימה והוריד פס לסילבסטר שהתמקם טוב ובעט מתוך הרחבה לשער, הפעם זועבי כבר לא הצליח להדוף והכדור עשה דרכו לרשת. 1:2 בצהוב שחור.

סילבסטר בטירוף אחרי השער השני

סילבסטר בטירוף אחרי השער השני (ליאת אבשלומי)

ק"ש ניסתה לחזור למשחק אבל בדקה ה-88 בית"ר סגרה את הסיפור. מהדי זועבי דחף ברחבה את סילבסטר, פפיר לא היסס והצביע על הנקודה הלבנה. אריק סאבו, שעלה עם זריקה למשחק, לקח את הבעיטה, שלח את זועבי שמאלה, ואת הכדור ימינה ולרשת. בית"ר 3, ק"ש 1. חגיגה גדולה ביציעים.

אריק סאבו כובש את השלישי לזכות בית"ר

אריק סאבו כובש את השלישי לזכות בית"ר (ליאת אבשלומי)

סמוך לשריקת הסיום החבורה של סילבס הצליחה לצמק ל-2:3 כאשר עידן נחמיאס נגח לרשת אחרי כדור קרן של הסלביינק. 2:3 בסיום, בית"ר בגמר הגביע לאחר שמונה שנים.

שחקני בית"ר חוגגים בסיום

שחקני בית"ר חוגגים בסיום (ליאת אבשלומי)

 

 

Liat00208 אריק סאבו כובש את השלישי לזכות בית"ר סילבסטר בטירוף אחרי השער השני יאקוב סילבסטר חוגג את שער השוויון עידן ורד עם הכדור חן עזרא בועט שחקני בית"ר לפני שריקת הפתיחה Liat00104 אוהדי בית"ר בתצוגה מרהיבה (ליאת אבשלומי) שחקני בית"ר חוגגים בסיום