בגשם שוטף: בית"ר גברה 1:3 על מ.ס אשדוד

בגשם שוטף: בית"ר גברה 1:3 על מ.ס אשדוד

כתב: hagar


למרות שנקלעה לפיגור מוקדם משער של בלסינג אלקה (10), חזרה הקבוצה למשחק בזכות שערים של מיקי סירושטיין (36) וקלאודמיר פריירה (45+2). לקראת הסיום ציון צמח (86) נעץ את השלישי וקבע את תוצאת המשחק


מאת רועי נעים
צילום: ליאת אבשלומי


המחזור ה-15 של ליגת העל זימן לנו משחק חוץ לא פשוט מול מ.ס אשדוד באצטדיון הי"א. בני בן זקן נאלץ להסתדר ללא עידן ורד שסובל ממחלה ואנטואן קונטה הפצוע, ובחר לפתוח במערך שכלל שני חלוצים וארבעה קשרים, כאשר איתי שכטר ואנתוני וראן תפסו את החוד הבית"רי. מנגד, עמיר תורג'מן, שנאלץ גם הוא להתמודד עם לא מעט חיסורים פתח עם חלק התקפי שכלל את מאוריסיו, אלקה וגדי קינדה.

L.A00001

הקהל הבית"רי. כרגיל הגיע בהמוניו (ליאת אבשלומי)

מהלך המשחק

מחצית ראשונה

מי שפתחו טוב את המשחק היו המארחים כאשר כבר בדקה העשירית בלסינג אלקה הניגרי קיבל כדור 30 מטרים מהשער של קליימן, התקדם ובעט טיל לחיבורים. אשדוד 1, בית"ר 0.

בית"ר לא נבהלה מהגול ומרגע זה עברה לשלוט במשחק, איתי שכטר קיבל כדור מז'אורז'יניו וביצע דריבל נהדר בתוך הרחבה אך יואב ג'רפי היה במקום והצליח למנוע גול, וראן קפץ על הריבאונד אך שוב ג'רפי הגיב טוב. ארבע דקות לאחר מכן שוב וראן דהר לכיוון השער ובאחד על אחד מול ג'רפי ניסה להקפיץ מעל השוער אך זה מתח איברים והדף לקרן.

בדקה ה-33 נאלץ בן זקן לבצע חילוף כאשר קלטינס מתח את שריר הירך האחורי, וחן עזרא נכנס במקומו. חילוף שלמעשה שינה את המשחק עבור בית"ר.

בדקה ה-36 הלחץ הבית"רי עשה את שלו. הגבהה של וראן בתוך הרחבה הגיע לעזרא, שספק בעט ספק מסר אך סירושטיין היה במקום הנכון כדי לנגוח את הכדור פנימה ולקבוע שוויון 1:1.

מיקי סירושטיין. כובש ורץ לחגוג

מיקי סירושטיין. כובש ורץ לחגוג (ליאת אבשלומי)

בית"ר המשיכה ללחוץ ועל סף השריקה למחצית השיגה גם את היתרון. בעיטה חופשית מושלמת של קלאודיו מ-20 מטר מצאה את חיבורי הרשת של ג'רפי. שער שישי של הברזילאי העונה, 1:2 במחצית.

קלאודיו חוגג עם הקהל. שער שישי העונה של הברזילאי

קלאודיו חוגג עם הקהל. שער שישי העונה של הברזילאי (ליאת אבשלומי)

מחצית שנייה

למרות היתרון בית"ר המשיכה ללחוץ גבוה את אשדוד אך לעתים הייתה חשופה בהגנה. כדור רוחב מאגף ימין הגיע למאוריסיו שמול שער חשוף בעט גבוה.

בדקה ה-82 מבצע אישי נוסף של שכטר בתוך הרחבה הסתיים עם בעיטה של הקפטן ששרקה ליד העמוד והלכה החוצה.

תוצאת הסיום נקבעה בדקה ה-86 כאשר איתי שכטר השתלט על כדור בתוך רחבת אשדוד, מסר לציון צמח שנכנס כמחליף והאחרון לא התבלבל וכבש את שער הבכורה שלו העונה. 1:3 בסיום.

ציון צמח חוגג שער בכורה בליגה

ציון צמח חוגג שער בכורה בליגה (ליאת אבשלומי)

ציון צמח חוגג שער בכורה בליגה קלאודיו חוגג עם הקהל. שער שישי העונה של הברזילאי מיקי סירושטיין. כובש ורץ לחגוג L.A00001 L.A00101