אנתוני וארן: למרות שאין עבירה פלילית והכל היה בהסכמה, זה לא הופך את זה לנכון

אנתוני וארן: למרות שאין עבירה פלילית והכל היה בהסכמה, זה לא הופך את זה לנכון

כתב: hagar


רגע לפני הישורת האחרונה של עונת 2017/18, תפסנו את החלוץ שלנו לשיחה צמודה על העונה המשוגעת שעוברת עליו. על המעבר מקבוצה קטנה לגדולה ("לא דמיינתי, אבל אני יודע מה אני שווה"), החום שהוא מקבל מהקהל ("כמעט גרמו לי לבכות"), הזוגיות שפורחת ("דניאל היא החצי השני שלי"), הסיכוי לאליפות ("נילחם עד הסוף"), השיחה הקשה עם אלי אוחנה, ואיך לא – הפרשה בה היה מעורב ("עשתה אותי חזק יותר") שכמעט וחיסלה לו את הקריירה. אנתוני וארן מדבר על הכל


מאת מערכת האתר הרשמי
צילום ליאת אבשלומי


אם לפני שנה היינו אומרים לכם את השם "אנתוני וארן", סיכוי טוב שלא מעט אנשים היו מרימים גבה ושואלים מי זה? החלוץ הצרפתי ישראלי, שקרע רשתות בהפועל ירושלים בליגה הלאומית חתם בבית"ר בקיץ האחרון ומהר מאוד השתלב במועדון. השתלב מקצועית על הדשא ובמיוחד בלב של האוהדים. עם 16 שערים בכל המסגרות במדים הצהובים שחורים, ככל הנראה יקטוף וארן את תואר תגלית העונה.

לפני כחודש שמו של וארן עלה לכותרות דווקא בהקשרים שלא קשורים לכדורגל, כשהתפרסם סרטון מיני בו הוא לקח חלק. על העגלה קפצו לא מעט אנשים וירדו ממנה מהר מאוד כאשר לאחר חקירת משטרה קצרה התברר שהכל היה בהסכמה, וחייו של וארן שבו לקדמותם.

אנתוני וארן בטירוף (ליאת אבשלומי)

אנתוני וארן בטירוף. 16 גולים בכל המסגרות (ליאת אבשלומי)

נתחיל מהסוף, אנשים בתקופה האחרונה כתבו עליך ואמרו עליך הרבה דברים, ספר לנו מי אתה בכלל.
"מה שראיתם זה באמת לא אני, מי שמכיר אותי פה בבית"ר, השחקנים, האנשים הקרובים, המשפחה, והחברה שלי, מכירים אותי יותר טוב מכל מי שראה אותי פעם אחת בסרטון, ויודעים שזה ממש לא אני".

איך הרגשת כשהסרטון הופץ?
"הרגשתי שאנשים רצו לגמור לי את הקריירה. מעבר להפצת הסרטון, זה לא פגע רק בי, אלא בכל מי שתומך בי. החברה לקחה את זה קשה וזה יצא מפרופורציות בצורה שלא דמיינתי".

יש תחושת חרטה?
"כן. כי זה לא נראה טוב. למרות שאין עבירה פלילית והכל היה בהסכמה, זה לא הופך את זה לנכון. אבל כן, אני חושב שזאת טעות של ילדים. חשוב להזכיר גם שהייתי רווק. זה היה משהו חד פעמי".

אנתוני וארן. ""

אנתוני וארן. "רצו לגמור לי את הקריירה" (ליאת אבשלומי)

מה המסקנה שלך? יש הרבה ילדים שמעריצים אותך ואתה שחקן מוביל כיום בבית"ר ירושלים, מה המסר שלך בעקבות מה שקרה?
"מעבר לסרטון, שהוא מביך וכולם מסכימים על זה. אני חושב שהעברת הסרטון זה דבר לא בריא, לא נראה טוב וגם עבירה פלילית. זה לא מצחיק. זה יכול לפגוע בהרבה מאוד אנשים. בת הזוג שלי והמשפחה שלי נפגעו מזה".

איך הפכו אותך לסוג של פוגע? הרי קראו לך אנס.
"נכון, אלו מילים קשות מאוד. זה ממש פגע בי, כי כולם יודעים שזה לא אני. אני בנאדם חמוד (צוחק). המילים הקשות האלה גמרו אותי ואת המשפחה שלי. מעבר לסרטון זה הפך אותי לקורבן בסופו של דבר. אני לא בנאדם כזה, זה לא מתאים להגיד עליי דברים כאלו".

הרבה ילדים ראו את הסרטון לצערנו, יש איזה מסר שאתה רוצה להעביר לבני נוער שילמדו משהו אולי לגבי איך לשמור על כבוד האישה?
"לשמור על פרטיות קודם כל, לא לעשות שטויות ולחשוב פעמיים על כל מה שאנחנו עושים. בכל רגע זה יכול להתפוצץ לך בפנים. לא חשבתי לרגע שזה יכול לקרות לי. מה שיש לי להגיד לילדים זה תיזהרו מהדברים האלו. אפשר ליהנות בחיים אבל חייב לתת כבוד לפרטנרית. יש לי כבוד לנשים. יש לי חברה כבר הרבה זמן והיא יכולה להעיד על כך. טעויות קורות. פעם אחת ופעם אחרונה".

אנתוני חוגג עם הקהל ""

אנתוני חוגג עם הקהל (ליאת אבשלומי)

בתוך כל הבלאגן, הרבה העבירו ביקורת על המועדון בהתייחסות אליך, איך הרגשת עם זה?
"הרגשתי שהמועדון תומך בי, שיש לי גב. כל האנשים, החל מאלי טביב ועד אחרון האנשים במועדון. הרגשתי שיש לי משפחה וזה חיזק אותי ממש. בתקופה הזאת הייתי בדיכאון. אף אחד מסביב לא הרגיש את זה כי זה היה יותר בבית וכשהייתי לבד, פה על המגרש ניסיתי לא להראות לכם כלום כדי להיות הכי מרוכז על המגרש ולתת את המקסימום שלי, אבל בפנים הייתי גמור".

הגב הזה שאתה מדבר עליו, אולי קשור להתאקלמות שלך בבית"ר? באת לפה כשחקן אלמוני מקבוצה שירדה לליגה א'.
"מעבר לסרטון הזה ידעתי שבית"ר זה מועדון חם, כמו משפחה, וזה חשוב לי מאוד כי אני עולה חדש ואין לי פה הרבה משפחה וחברים, אז חשוב לי לדעת שהמועדון תומך בי. בתקופה הזאת במיוחד הרגשתי שכל השחקנים וכל המועדון בגב שלי וזה עשה אותי הרבה יותר חזק".

קרו שני דברים באותו יום שישי, הפציעה שחשבו שאתה מביים, ואחר כך השיחה עם אלי אוחנה. מה היה שם בחדר?
"הייתה שיחה קשה. אני חושב שזה עזר לי להבין שמה שעשיתי היה לא בסדר בכלל. הם רצו להגיד לי מה שהם חשבו על זה. לא בגלל שהם תמכו בי בסיטואציה והסכימו עם מה שעשיתי, אלא כדי לייצר הרתעה, ואני הבנתי את זה. אני בנאדם בוגר ויכול לקבל את מה שהם אומרים לי, בסופו של דבר אלי אוחנה אמר רק דברים נכונים, אז התקדמנו. בקשר לפציעה, נפצעתי יום לפני המשחק אבל היה לי חשוב מאוד לעלות למגרש כדי להראות לאנשים שגם אם אני פצוע, אז לא רציתי לתת להם לחשוב אפילו לשנייה שבגלל הסיפור הזה אני לא עולה לשחק, אז באמת רציתי לעלות".

יש לך כאן את האפשרות לפנות לבני הנוער, היית רוצה להעביר את המסר באופן ישיר?
"כן. אם אני יוכל לעזור לילדים כדי שלא יעשו טעויות וילמדו מזה, אני אשמח לדבר בבתי ספר או בקבוצות הנערים פה במועדון".

נחזור שנה אחורה, לאפריל 2017, אתה בהפועל ירושלים שמועמדת לירידה לליגה א', כיום באפריל 2018 אתה שחקן מוביל בקבוצה שמתמודדת על האליפות ועל הגביע. דמיינת את זה?
"בכלל לא. קודם כל על ההצלחה שלנו כמועדון ושלי בפרט, לא דמיינתי. אבל אני יודע מה אני שווה ואני שמח שכולם ראו מה באמת אני שווה. מצד שני הכל קרה השנה. גם ההצלחה על הדשא, גם הסרטון, הכל קרה בזמן קצר. הייתי צריך להתמודד עם שני הדברים האלו, זה לא פשוט. אבל אני יוצא יותר חזק. זה חשוב לי וחשוב למועדון".

וארן זוכה ב"שחקן החודש" של המנהלת

וארן זוכה ב"שחקן החודש" של המנהלת. "כולם ראו מה אני שווה" (ליאת אבשלומי)

יכול להיות שעדיין לא ראינו הכל מאנתוני?
"כן. אני חושב שעם מה שאני יכול לתת על המגרש, אני יותר חזק בראש, ואני יודע שיש לי מועדון שתומך בי וזה חשוב לי מאוד. אני אוהב מועדון חם, אז אני יכול להגיד בוודאות שאני יותר חזק מלפני חודש או חודשיים".

ומבחינה מקצועית, אתה חושב שאתה יותר טוב כיום?
"אני חושב שמה שאני עושה על מגרש זה לא רע בכלל, אני נותן את המקסימום שלי. במשחקים האחרונים אני מציג יכולת טובה, מעבר לגולים. זה חשוב לי לעזור לקבוצה ולתת את ה-100 אחוז שלי ולהראות לאנשים שאני פה, ואני חזק ושהסיפור הזה לא גמר אותי בכלל, להפך".

מול מכבי נתניה, בתחילת הפלייאוף, עלית לכר הדשא וכל היציעים קראו בשמך, מה הרגשת באותו רגע?
"כשאתה שואל אותי את זה, עדיין יש לי צמרמורת בגוף. בדקה ה-25 כולם עודדו אותי וקראו בשם שלי. זה היה מרגש מאוד, כמעט בכיתי. אני לא בוכה אף פעם אבל זה ריגש אותי מאוד. אני שמח לדעת שכל האוהדים אוהבים אותי ותמכו בי גם. זה עושה אותי יותר חזק שהאוהדים מאחורי, אני שמח לראות את הקהל המדהים הזה תומך בי".

וארן מודה לקהל מול נתניה "כמעט בכיתי מהתרגשות"

וארן מודה לקהל מול מכבי נתניה. "צמרמורת בכל הגוף" (ליאת אבשלומי) 

מה לדעתך הסיכויים של בית"ר לעשות העונה משהו גדול? 
"אני חושב שלזכות בתואר זה דבר מדהים, הרבה זמן זה לא קרה במועדון. כל האוהדים מחכים לזה, גם השחקנים רוצים את זה מאוד השנה. אז קודם כל לזכות בתואר, בין אם זה גביע ובין אם זה אליפות".

יש עוד סיכוי לזכות באליפות?
"יש עוד סיכוי. זה לא נגמר. ראינו גם בליגת האלופות שכלום לא גמור. כל עוד יש סיכוי בטבלה, הכל אפשרי. אני מרגיש את זה שיש לנו קבוצה טובה, יש לנו אוהדים שבאים בכל משחק. ברגע שזה לא נגמר אז הכל אפשרי".

מדברים על זה בחדר ההלבשה?
"מדברים על זה, ברור. זה שש נקודות ויש לנו הפרש שערים טוב יותר מהפועל באר שבע. הכל יכול לקרות, נילחם עד הסוף. גם בגביע נילחם כדי לזכות בו בבית שלנו. את החשבונות נעשה בסוף".

וארן בטרנר מול הפועל ב"ש. ""

וארן בטרנר מול הפועל ב"ש. "נילחם עד הסוף" (ליאת אבשלומי)

איפה אתה רואה את עצמך בשנים הבאות?
"יש לי חוזה עד סוף העונה, אבל יש לבית"ר אופציה עליי גם לעונה הבאה, אז אני מקווה להיות פה עוד כמה שנים לפחות".

אמנם זה מוקדם להגיד, אבל יכול להיות שהעונה הזאת גרמה לך להתחבר למועדון ואתה רואה את עצמך פה עד סוף הקריירה?
"אני עדיין צעיר, אבל כיף לי בבית"ר. ברגע שהגעתי בבית"ר הרגשתי את הכוח ואת החום של המועדון. אני באמת אוהב את המקום הזה וטוב לי מאוד פה".

יש קולות שבית"ר לא מספיק טובה וזה הרבה מזל ויכולת אישית, איך אתה מרגיש עם זה?
"אנחנו בתור שחקנים יודעים מה אנחנו שווים, יודעים שאנחנו טובים ולא כל משחק זה מזל. אם היה לנו מזל זה היה קורה פעמיים שלוש. מתחילת העונה אנחנו מביאים תוצאות, נמצאים במקום השני במירוץ לאליפות והגענו לגמר גביע המדינה. אם זה היה מזל, אז כנראה שיש לנו את המזל הכי גדול בעולם. יש לנו יכולת טובה, חבר'ה עם ניסיון, צעירים טובים וזרים מצוינים. הכל מתחבר ממש טוב ואנחנו עושים עושים עונה פנטסטית מבחינתי".

שחקני בית"ר חוגגים ""

שחקני בית"ר חוגגים. "עושים עונה פנטסטית" (ליאת אבשלומי)

אתה מסכים שבית"ר ירושלים זה מועדון שונה מכל מועדון אחר?
"כן. זה מיוחד פה. גדלתי בצרפת במועדון גדול, אבל פה אני מרגיש את הטירוף, את הקהל, את החום של המועדון. קשה להסביר את זה ששחקנים באים לפה ובשנייה מתחברים למועדון ורוצים לתת את המקסימום שיש להם כדי שבית"ר תצליח. זה משהו נדיר, מטורף, קשה להסביר".

מי הכי קרוב אליך במועדון?
"יש לי הרבה חברים בקבוצה, אבל כמובן שאנטואן קונטה הכי קרוב אליי, כי אנחנו שני צרפתים ומדברים את אותה שפה. אבל כולם חברים".

אגב אנטואן, מה אתה שומע ממנו על המועדון? גם הוא עובר תקופה לא קלה.
"כן הוא גם כמוני שמח לראות שהמועדון תומך בו. גם הוא עבר רגעים קשים והמועדון היה פה בשבילו, גם השחקנים. לזרים זה דבר מדהים להרגיש שכולם מאחוריך".

אנטואן קונטה ""

אנטואן קונטה. "הכי קרוב אליי" (ליאת אבשלומי)

הרגשת שאתה פה בשבילו כמו שהישראלים פה בשבילך?
"כן, כי אני מרגיש גם מצד אחד זר ומצד שני ישראלי, אז אני יכול להבין את שני הצדדים. הוא הרגיש את זה וגם אני הרגשתי את זה מהצד שלי, זה דבר מדהים".

מה החלק של בת הזוג שלך דניאל במקום שאתה נמצא בו היום?
"היא החצי שלי. בגלל זה אמרתי שכל הסיפור הזה לא פגע רק בי, אלא פגע בה אפילו יותר מאשר בי, עד היום. אז אלו היו רגעים קשים מאוד ואני שמח שהיא פה עדיין בשבילי. היינו חזקים ביחד ועכשיו אנחנו יכולים לחשוב על דברים יותר פרטיים ועל החיים שלנו, מאשר להתרכז בתקשורת ובסיפור הזה".

אנתוני וארן ובת זוגו דניאל טלקר. "החצי השני שלי"

אנתוני וארן ובת זוגו דניאל טלקר. "החצי השני שלי" (אינסטגרם)

הרגשת שאנשים ברשת ביישו גם את דניאל?
"בטח. למרות שזה קרה בזמן שהייתי פנוי ולא הכרתי אותה, אני יכול להגיד שזה היה לה קשה מאוד. גם כאישה וגם כבת זוג. גם כי כל מיני נשים אמרו 'איך היא יכולה להיות עם גבר כזה מסריח?!', ועוד מילים קשות שאני מתבייש להגיד. ומצד שני, כבת זוג היא ראתה את הסרטון, שלחו לה את זה וזה מאוד מגעיל. זו הייתה תקופה קשה מאוד להסתכל לה בעיניים, כי מה שעשיתי היה מאוד לא פשוט, אז כל הכבוד לה".

כשיהיה לך ילד, הוא יגדל ואנחנו בטוחים שהוא לא יעשה דברים כאלה.
"ברור שלא. אני אגדל אותו בצורה טובה, למרות שאימא שלי גם גידלה אותי בצורה מעולה. אבל זאת שטות שעשיתי והכי חשוב ללמוד מזה ולא לחזור פעמיים על אותה טעות".

יש ביום שני משחק מול מכבי תל אביב. בסיבוב הראשון ניצחנו 0:3, בסיבוב השני הפערים היו מאוד גדולים. אתה חושב שהמצב הנוכחי בטבלה יכול להשפיע על איך שהמשחק ייראה?
"קודם כל יהיה משחק גדול, בוודאות. בית"ר נגד מכבי זה תמיד משחק גדול. אנחנו במקום השני וחייבים לנצח את המשחק הזה אם אנחנו רוצים להתמודד על האליפות עד הסוף. אני בטוח שכל השחקנים יודעים את זה וניתן את המקסימום כדי לעשות את זה. כולנו מוכנים לזה".

וארן נגד מכבי ת"א בטדי ""

וארן נגד מכבי ת"א בטדי. "יהיה משחק גדול, בוודאות" (ליאת אבשלומי)

אתה חושב שמה שקורה שם אמור להשפיע עלינו?
"לא. אנחנו צריכים להתרכז רק בעצמנו ובכדורגל שלנו, פחות במה שמכבי עוברת עכשיו. אם נבוא מוכנים ונשחק את המשחק שלנו מתחילת השנה, אנחנו יכולים לנצח את המשחק הזה".

אתה כבר מדמיין בעוד ארבעה שבועות, אצטדיון טדי מלא, גמר גביע המדינה מול הפועל חיפה?
"כן, זה תאריך שכבר רשום בטלפון שלי. אבל זה בעוד חודש כמעט, אז יש לנו זמן ואנחנו מתרכזים רק במשחק הקרוב בליגה. ברגע שנעבור אותו נעשה את המקסימום כדי לשמח את האוהדים ולזכות בתואר שבית"ר ירושלים מחכה לו כבר הרבה מאוד זמן".

גביע המדינה ""

גביע המדינה. "התאריך כבר רשום בטלפון" (ליאת אבשלומי)

יש לך איזשהו מסר לקהל של בית"ר?
"כן. רציתי להגיד להם שבאמת אהבתי איך שקיבלו אותי ושרו את השם שלי במשחק מול מכבי נתניה. באמת שכמעט בכיתי על המגרש. גם באימון ביום שישי כשהסיפור התפוצץ. אז באמת כל הכבוד להם ושידעו שיצאתי מזה הרבה יותר חזק, כי אני יודע שהאוהדים והמועדון איתי, זה באמת דבר מדהים".

גביע המדינה "" וארן נגד מכבי ת"א בטדי "" אנטואן קונטה "" וארן בטרנר מול הפועל ב"ש. "" וארן מודה לקהל מול נתניה "כמעט בכיתי מהתרגשות" L.A00033 אנתוני וארן בטירוף (ליאת אבשלומי) וארן זוכה ב"שחקן החודש" של המנהלת אנתוני חוגג עם הקהל "" אנתוני וארן. "" אנתוני וארן ובת זוגו דניאל טלקר. "החצי השני שלי" L.A00148