אוהב מכל הלב: טור אוהד לקראת המשחק מול בני סכנין

אוהב מכל הלב: טור אוהד לקראת המשחק מול בני סכנין

כתב: hagar


המהלך המבורך שיזם משה חוגג להחזרת קהלי החוץ למשחקים בינינו לבין סכנין הוא צעד ראשון בפיצוץ הבלון שהתנפח בעשור האחרון למימדים מדאיגים ומיותרים. טור אוהד לקראת המשחק


מאת יניב אורגד


בני סכנין לא היתה מעולם ה"אויב הספורטיבי" שלנו וככל הנראה גם לא תהיה מעולם. את התואר הזה קטפה הפועל תל אביב לפני שנים רבות ובצדק רב.

בית"ר והאדומים מתל אביב לא רק סימלו באופן סוציו-אקונומי מובהק ניגודיות מוחלטת, אלא בנו לה אף מסורת שהשתרשה על כר הדשא. הבלאגן בבלומפילד במשחק גביע בשנות ה-70, השער של משה סיני בימקא שגזל מאיתנו אליפות ב-1984, משחק השרוכים, דרמת הפנדלים בגמר הגביע ועוד ועוד.

עוד משחק ליגה (ליאת אבשלומי)

"מדובר בעוד משחק ליגה". יניב אורגד (ליאת אבשלומי) 

סכנין, עם כל הכבוד להם ויש בהחלט הערכה, בנתה עצמה ב-15 השנים האחרונות כקבוצת ליגת על לגיטימית וטובה. סכנין איננה מועדון גדול בכל פרמטר שהוא והעניין של "יהודים מול ערבים" נופח, גם בעזרת התקשורת, מעבר לכל פרופורציה.

שחקנים ערבים משחקים גם בקבוצות אחרות, לסכנין היו ויהיו שחקנים יהודים, ובעיקר בית"ר לא יותר יהודית ממכבי תל אביב או מכבי חיפה. ומספיק עם הצביעות: קריאות גזעניות ושלטים מתועבים בסגנון המגעיל הזה יש גם בקבוצות אחרות.

אופיר קריאף ברגע הבעיטה

"הצעד השני צריך לבוא מאיתנו, האוהדים" (ליאת אבשלומי)

אחד הדגשים ששם לעצמו הבעלים שלנו כשרכש את הקבוצה, היה לפעול גם מבחינה חברתית לשינוי האקלים ושיפור הדימוי של המועדון. הסיכה ששם בבלון הנפוח של "האויבות היוקדת" מול סכנין היא צעד ראשון.

הצעד השני צריך לבוא מאיתנו, האוהדים. בכל תוצאה מחר יש לזכור שלא מדובר באיזה דרבי או התמודדות לחיים או למוות אלא בעוד משחק ליגה. את התחושות האלה אפשר לשמור למשחק מול הפועל ת"א ובעצם לכל התמודדות מול אחת הגדולות, הפועל באר שבע ושתי המכביות מתל אביב וחיפה.